KONST / Oljemålningar / Oljemålning 2051375
*
nr 205 1375
Oljemålning
sign. 1800-tal 30x22
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 19:37:10
1
1.100 kr
12/1 19:42:06
2
1.400 kr
13/1 12:57:10
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
-
1013 Oljemålning
Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:58
-
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04
*
Oljemålning
nr 205 1375
Oljemålning
sign. 1800-tal 30x22
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/1 19:37:10 | 1 | 1.100 kr |
| 12/1 19:42:06 | 2 | 1.400 kr |
| 13/1 12:57:10 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06 -
1013 Oljemålning
Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:58 -
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04



